א | א | א
 • 10 אוגוסט
  עמותת ספיישל אולימפיקס תרמה לתושבי הדרום

  עמותת ספיישל אולימפיקס תרמה לתושבי הדרום

  המועצה האזורית עמק חפר אירחה בתחומה משפחות של ילדים בעלי צרכים מיוחדים מהדרום בשלושה מוסדות חינוך.

   שניים סיימו את פעילותם עוד לפני הפסקת האש ומוסד אחד המשיך לפעול עד תאריך 10.8. 

   

  כאלף מתושבי הדרום בילו בבית ספר תו"מ  במושב חרב לאת. אלף תושבי הדרום שלכולם מכנה משותף - משפחות לילדים בעלי צרכים מיוחדים. כל חמישה ימים התחלפו המשפחות אשר נעזרו בכוחות מקצועיים מקומיים ובעזרה גדולה של מתנדבים מתנועת הנוער בני עקיבא.

   

  את כל הפעילות , ההפעלות, ההופעות והצעות המתנדבים הרבים שהציעו את עזרתם הברוכה ניהלה במשך כל התקופה טירה עמרוסי - בעצמה אם לילד עם צרכים מיוחדים אשר למד בביה"ס שפרירים והשתתף בתחרויות שחייה וכדורגל במסגרת ספיישל אולימפיקס.

   

  החלטנו ליזום תרומה קטנה של העמותה לאותם תושבים אשר נאלצו לעזוב את ביתם ולהגיע לאזורנו לזמן קצר של שקט והתרעננות.

   

  כאשר צלצלנו להציע את עזרתנו קפצה טירה על המציאה וזאת מכיוון שעם תחילת הפסקת האש כל המתנדבים שהציעו הפעלות והופעות חזרו בהם וביטלו את התנדבותם. אנחנו בדיוק ההיפך, ראינו צורך לתרום גם בתקופה של כביכול לאחר הפסקת האש.

   

  הצענו הפעלה במתכונת של ענף "פעילות מוטורית" אותה אנו מקיימים במסגרת הפעילות שלנו במהלך השנה. טירה ביקשה שנגיע בשבת אחה"צ מפני שהקבוצה אשר נמצאת כרגע שייכת למגזר הדתי מבאר שבע, דימונה, קריית מלאכי, אשדוד, ירוחם,  אשקלון ואפילו בדואים מרהט ו"הפעלה בשבת אחה"צ תעזור לכולם להעביר את הזמן עד צאת השבת".

   

  הפעילות התקיימה בתאריך 9.8.14, על המדשאות ומגרש הכדורסל בשטח בי"ס תום והשתתפו בה למעלה מ - 100 ילדים מגיל צעיר מאוד ועד נוער בוגר כולל בני משפחותיהם.

   

  סהר גייר ספורטאי בספיישל אולימפיקס, הצטרף אליי  בהתנדבות כמובן ויחדיו נסענו למכון וינגייט, העמסנו ציוד ויצאנו לדרך.

   

  הגענו עד שער ביה"ס אך לא נתנו לנו להכניס את הרכב בגלל קדושת השבת. תוך דקות ספורות הגיעו מתנדבי בני עקיבא לסחוב את הציוד למקום המיועד ולהקים איתנו את תחנות ההפעלה. בזמן שכולם סעדו את ארוחת הערב, פיזרנו את התחנות, ומינינו אחראים לכל תחנה מתוך צוות מתנדבי בני עקיבא. כשכולם יצאו מחדר האוכל הם התפזרו באופן עצמאי בין התחנות והחלו לשחק.

   

  הבאנו אתנו  תחנה לקליעה למטרה, הקמנו מעברי מכשולים, בריכת דגים ל"דייגים" אשר ניסו לדוג בעזרת חכות עם מגנט, תחנות באולינג, כדורסל, כדורגל, הוקי רצפה. ילדים רבים לקחו חישוקים וניסו כוחם בסיבוב חישוקים על הגוף. ילדי החינוך המיוחד בפעילות משותפת עם הוריהם ואחיהם עברו בין התחנות ונהנו מאד.  שתי תחנות היו אטרקטיביות במיוחד: בריכת הדגים ומשחק ההוקי. 

   

  IMG_7418

   

  כאשר התחיל להחשיך סיימנו את הפעילות, אספנו את הציוד וחזרנו למכון וינגייט להשיבו למחסן.

   

  טירה, האחראית על אירוח הקבוצות והמארגנת, אמרה: "הצלתם את השבת" והודתה לנו מאד.

   

  אנחנו חזרנו עם תחושה נהדרת שהנה, גם אנחנו תרמנו משהו לתושבי הדרום אשר חוזרים מחר לשגרת חייהם הלא קלה.

   

  תודה גדולה לסהר גייר על העזרה העצומה והנכונות לעבוד בשבת.

  תודה לטירה על הכנסת האורחים החמה.

  תודה למתנדבי בני עקיבא המקסימים (כבר שלושה שבועות לא היו בבית- ההורים היו צריכים לבקר אותם בביה"ס מפני שהם רצו להישאר עם ילדי הדרום).

  תודה לכל המשתתפים ושיהיו לכולנו ימים של רגיעה ושקט.

   

  ג'ודי זיו

  רכזת ענף פעילות מוטורית