א | א | א
 • 19 יוני
  פעילות יוניפייד בבאר שבע

  פעילות יוניפייד בבאר שבע

  במסגרת שיתוף הפעולה בין עמותת ספיישל אולימפיקס לעמותת נגב למצוינות ולמחויבות ובשיתוף הרשות המקומית בבאר שבע, הוקמה ליגת יוניפייד (unified) בבאולינג לתלמידי בתי ספר תיכוניים ותלמידים עם צרכים מיוחדים הלומדים במוסדות החינוך בעיר.

  תכנית זו אושרה ע"י מנהל החינוך ואגף הספורט ברשות המקומית.

   

  פיתוח וקידום תכנית היוניפייד אשר משמעותה שילוב של ספורטאי ספיישל אולימפיקס עם ספורטאים רגילים בקהילה באמצעות פעילות ספורט, הנם חלק מאבני היסוד של התכנית האסטרטגית הגלובלית של ארגון ספיישל אולימפיקס העולמי וספיישל אולימפיקס ישראל כחלק בלתי נפרד מהארגון מיישם את התכנית הלכה למעשה בין השאר גם במסגרת תכנית מיוחדת וייחודית זו בבאר שבע.

   

  מטרות התכנית:

  1. לתת לתלמידי בתי הספר המשחקים בליגות לבתי הספר אפשרות ללמוד, להכיר ולקבל את האנשים עם הצרכים המיוחדים כאחד האדם. לעזור ולתמוך בספורטאים עם צרכים מיוחדים בפעילות הספורט ובמסגרות השונות.

  2. להעניק לאוכלוסייה עם הצרכים המיוחדים במה בה יוכלו להגשים חלומות ולהפגין יכולות. בשלב הראשון בתחום ענף הבאולינג ובשלב השני בכלל ענפי הספורט במשותף עם ספיישל אולימפיקס ישראל.

  3. להעניק לאותם תלמידים-ספורטאים עם צרכים מיוחדים עזרה ותגבור בלימודים ע"י תלמידים ממוסדות החינוך הגבוה בדרום כמו: אוניברסיטת בן גוריון, סמי שמעון ומכללת קיי.

  4. לעזור במאמץ משותף ביחד עם הרשויות, להרחיק את תלמידי בתי הספר מאלכוהול וסמים.

  5. להכשיר את דור המחר ולהקנות לו ערכים של נתינה, הכללה, קבלת השונה ועזרה לזולת.

   

  ליגת הבאולינג לבתי ספר תיכוניים כוללת 8 תלמידים. 4 תלמידים רגילים ו - 4 תלמידים מהחינוך המיוחד מכל בית ספר. התלמידים מתמודדים בזוגות מעורבים מול כל בתי הספר.

   

  את מלאכת האימון לקח על עצמו גדי אבירם, מאמן באולינג ותיק ומנוסה אשר בעבר אימן את נבחרות הנוער והבוגרים של ישראל. אין ספק כי זו תרומה משמעותית ומקצועית לקידום הספורטאים.

   

  אותם תלמידים רגילים אשר משחקים בליגת היוניפייד ימשיכו ללוות את התלמידים עם הצרכים המיוחדים גם מעבר לשעות פעילות הספורט המשותפת, על מנת לשלבם בחברה, תוך יצירת מעורבות חברתית בתוך בית הספר ומחוצה לו, למען האחר וקבלתו כאחד השווה בן שווים.

   

  בנוסף, הכוונה לפתוח כיתת לימוד לכלל התלמידים על מנת להעניק להם תגבור וסיוע בלימודים וזאת ע"י שיתוף פעולה עם סטודנטים ממסדות להשכלה גבוהה בעיר.

   

  במהלך הפעילות נערכו שיחות והתקבלו משובים מהתלמידים, ההורים, המורים, רכזי השכבה ומנהלי בתי הספר, ומהם למדנו על שיפור משמעותי אצל כל התלמידים מכל בתי הספר, על שילובם של התלמידים עם צרכים מיוחדים גם בהפסקות ע"י התלמידים הרגילים, האלימות פחתה לכמעט אפס תגרות במהלך ההפסקות ועל התעוררות חברתית בבתי הספר.

   

  ספיישל אולימפיקס ישראל רואה בעמותת נגב למחויבות ולמצוינות שותפה להגשמת חלומותיהם של ספורטאים עם צרכים מיוחדים באמצעות הספורט ובהיבטים רבים ומגוונים.