א | א | א
 • 18 מאי
  תחרות חתירה בקיאקים, בתאריך 17.5.16, בירקון - ת"א

  תחרות חתירה בקיאקים, בתאריך 17.5.16, בירקון - ת"א

  ביום שלישי, תאריך 17.5.16, התקיימה תחרות חתירה בקיאקים, בשבט צופי ים, בירקון בתל-אביב.

   

  השתתפות 64 ספורטאים/יות, אשר הגיעו מהמסגרות הבאות:

  • בי"ס גולני בית שאן
  • בי"ס מורשה נתניה
  • בי"ס הצורי ת"א
  • מעון בית דוד
  • בי"ס מסילות בת ים
  • מרכז ימי אשדוד
  • אקים נתניה

   

  הספורטאים דורגו לשלוש רמות יכולת מקצועית והתחרו בחתירה בקיאקים זוגיים למרחק של 200 מטר. זו הפעם הראשונה בה התחרות התקיימה במתכונת זהה לתחרות הקיאקים הנדרשת עפ"י התקנון הבינלאומי של ספיישל אולימפיקס.

   

  20 חניכי שנת שירות (ש"ש) אשר משמשים לאורך כל שנת הפעילות כחונכי יוניפייד ((unified) חתרו יחד עם הספורטאים.

   

  במקביל לתחרות הקיאקים התקיים משט של סירות קארוול  בהם חתרו הספורטאים אשר לא התחרו בחתירה  בקיאקים.

   

  את האירוע כיבדו בנוכחותם קלי כהן, מזכ"ל תנועת הצופים העבריים, ראובן אסטרחן, מנכ"ל ספיישל אולימפיקס ישראל, יוסף זברק , מזכ"ל צופי ים ישראל, אורי אפק, חבר הנהלת ספיישל אולימפיקס ויו"ר הוועדה המקצועית בעמותה, נציגי עמותת קרן שלם, נציגים ממטה צופי ים ישראל ומעמותת "עוגן לחיים ", מנהלים מבתי הספר והמסגרות המתחרות,בני משפחות הספורטאים ואורחים נכבדים נוספים.

   

  תלמידים מבי"ס תיכון תל אביבי, אשר קיימו פעילות ספורטיבית בפארק הירקון, התלהבו ממראה עיניהם ועודדו בהתלהבות את הספורטאים. חלקם אף הביעו את רצונם להתנדב בפעילות השוטפת של ספיישל אולימפיקס וצופי ים.

   

  אזרחים אשר טיילו להנאתם בפארק הירקון הצטרפו לקהל המעודדים והביעו את הערכתם הרבה לפעילות המדהימה של ספיישל אולימפיקס וצופי ים למען אנשים עם מוגבלות שכלית.

   

  בתום התחרות התקיים טקס הענקת מדליות בהנחייתו של מאיר גרוס, רכז ענף הקיאקים בספיישל אולימפיקס ואחראי תחום צרכים מיוחדים ב"עוגן לחיים" צופי ים.

  מאיר ציין לשבח את ההתמדה ואת עבודת הצוות המופלאה של הספורטאים לאורך כל שנת הפעילות ואשר באו לידי ביטוי בהישגים הנהדרים בתחרות הגמר.

   

  ראובן אסטרחן בירך את הספורטאים וציין את שיתוף הפעולה הפורה בין צופי ים וס.א.. כמו כן, שיתף את הקהל במידע אודות המשחקים הלאומיים אשר יתקיימו במהלך חודש ספטמבר 2016. 

  ברכה הלפר, מנהלת קשרי קהילה בצופי ים, ברכה על שיתוף הפעולה הנפלא בין ספיישל אולימפיקס וצופי ים והדגישה את ההכלה ואת ההתרגשות הרבה שספורטאי ס.א תורמים לחניכי צופי ים בכל הארץ .

   

  לאחר הטקס המרגש התכבדו הספורטאים בכיבוד אשר נתרם ע"י חברת "אוסם "ובגלידות אשר נתרמו ע"י חברת ד"ר לק. כל המשתתפים קיבלו במתנה חולצה ויצאו לדרכם כשחווית הפעילות והאושר נסוכה על פניהם ומוכיחה שוב עד כמה פעילות זו חשובה לכולם.

   

  תודתנו הרבה נתונה ל:

  אלי אחיטוב, רכז "עוגן לחיים" ביפו

  מושון חמו, רכז צופי ים תל אביב

  ליבי באר, מנחה מקצועית ב"עוגן לחיים"

  רכזי השבטים

  מנחי "עוגן לחיים"

  יוסי אלמוג - מתנדב

  חברת טגוס - תרומת החולצות

  חברת "אוסם"

  ד"ר לק

  לכל השותפים אשר תרמו להצלחת האירוע.

   

  להתראות במשחקים הלאומיים - ספטמבר 2016.

   

  מאיר גרוס,

  רכז ענף קיאקים