א | א | א
 • 14 יוני
  פעילות "ספורטאי צעיר" בתאריך 13.6.17, ברמלה

  פעילות "ספורטאי צעיר" בתאריך 13.6.17, ברמלה

  בתאריך 13.6.17 הגעתי בפעם הרביעית למתחם אשכול גנים לימן ברמלה. במתחם 6 גנים אשר כוללים ילדים מהמגזר הערבי, חרדים, אתיופים, חילוניים ובקצור ילדים בגילאי 4-7 מכל קשת המגזרים בארץ.

   

  השנה שמתי לב כי המקום ניראה מטופח מאד, בעיקר החצרות. בתשובה לשאלתי נאמר לי שזה הודות לתרומה נדיבה שקבלו. כל השטח היה מכוסה בדשא סינטטי, לעומת השנים הקודמות בהם הגעתי והיינו צריכים לעקור עשביה כדי להניח את הציוד ברחבי החצר.

   

  הקמנו 14 תחנות פעילות ברחבי החצר וגם בפרוזדור הגדול בתוך מבנה הגנים. התחנות היו מסודרות כך שגם ילדים עם קשיי ניידות כמו כסאות גלגלים או הליכונים יוכלו להשתתף בפעילות מהנה ומאתגרת שתתאים ליכולתם. היו תחנות של משחק (באולינג, כדורסל, כדורגל, פעילות עם מצנח), תחנות של קליעה למטרה (קליעת כדור לתוך גומה, קליעת כדור דרך חישוקים, זריקת ספוגים למטרות), תחנות של מעברי מכשולים שונים ותחנת סקוטרים.

   

  את התחנות הפעילו מנהלי מחלקות מהחברות אשר שולחות לנו מתנדבים במהלך כל השנה: חברת חופרי השרון וחברות נוספות שהנן חלק מקבוצת אלקטרה. היו כאלו שנשארו לכל שעות הפעילות והיו שהתחלפו באמצע היום עם חברים שלהם שבאו לתפוס את מקומם בתחנות עקב אילוצי ישיבות ולוח זמנים.

   

  היה ברור מאוד כי המתנדבים הפעם רואים חשיבות עליונה להשתתפותם ועזרתם בפעילות. הם היו מאד יצירתיים - הגדיל לעשות אחד המתנדבים אשר שכב על הבטן והרכיב 3-4 ילדים על גבו כשהוא זוחל על הדשא. מדהים ! מרגש !

   

  לאחר כשעתיים של פעילות הילדים מאד התעייפו. הם נכנסו לכתות שלהם לשתות ולנוח. במקביל התחלנו לפרק את התחנות ולהוריד את שלטי "התפאורה". 

   

  לאחר שהילדים נרגעו ונחו, המנהלת, המתנדבים ואני עברנו בכל כתה וארגנו טקס הענקת  מדליות השתתפות. כל ילד עלה על דוכן קטן כשקראו בשמו, קבל מדליה מאחד המתנדבים ופני הילדים קרנו מאושר (גם של המתנדבים). ההתרגשות הייתה גדולה והפרגון גדול גם הוא.

   

  תודות:

  לסנאית שחורי - המנהלת הנמרצת אשר מזמינה אותי מדי שנה.

  לקרולה - סגנית המנהלת, שהשנה הייתה אשת הקשר שלי.

  ליוסי, אב הבית - על העזרה הרבה במשך כל זמן הפעילות.

  למתנדבים הנהדרים שהגיעו ועזרו להצלחת יום הפעילות המיוחד.

  לרעות מאלקטרה – אשר תמיד דואגת לשיבוצי המתנדבים, וגם היא עצמה הגיעה היום להתנדב.

  לגננות, לסייעות ולכל הילדים הנהדרים שעשו לנו את היום.

   

  להתראות בשנה הבאה.

   

  ג'ודי זיו,

  רכזת תכנית "ספורטאי צעיר"