א | א | א
 • 5 יוני
  יום ספורט "ספורטאי צעיר", בתאריך 5.618, ברמלה

  יום ספורט "ספורטאי צעיר", בתאריך 5.618, ברמלה

  ביום שלישי, תאריך 5.6.18 התקיים יום ספורט במסגרת פעילות "ספורטאי צעיר" באשכול הגנים "לימן" ברמלה.  בגנים אלו מעל לשישים ילדים בגילאי 3-7 עם לקויות שונות. חלקם אינם מדברים, חלקם אינם ניידים, חלקם ניידים בעזרת מכשירי עזר, חלקם עם עיכוב שפתי, ועוד... הילדים מגיעים מרמלה וסביבותיה וכוללים גם ילדים רבים מהמגזר הערבי.

   

  הכנת יום ספורט למגוון כזה של אוכלוסייה זה תמיד מאתגר.

   

  בחצר הגן הוקמו תחנות המתאימות ליכולת הילדים. מפעילי התחנות עזרו לכל ילד להצליח במשימה אותה היה צורך לבצע בתחנה. צוות הסייעות הרבות והגננות עבדו קשה על מנת לשמור את הילדים במסגרת ולא לתת להם לעשות ככל העולה על דעתם מפני ששערי החצר בגן היו פתוחים, כדי לאפשר תנועה מעגלית בין התחנות. זהו דבר חדש לילדים וכל דבר חדש מוציא אותם מהשגרה וגורם לצוות לעבודה רבה.

   

  חלק מהתחנות הותאם לילדים הרבים עם קשיי ניידות. מפעילי התחנות עזרו בכל דרך אפשרית לילדים כדי שיוכלו ליהנות מכל תחנה בדרכם הם - על פי יכולתם.  

   

  התחנות כללו משחקים רבים של קליעה למטרה, מעברים מעל ומתחת למכשולים, שיווי משקל, תחנת קליעות לסל, תחנת בעיטה לשער, משחק במצנח, באולינג ועוד...

   

  לאחר כשעה וחצי הילדים התעייפו מהחום, מהפעילות ומההתרגשות. כל גן הוכנס לכתה שלו, המתנדבים חולקו בין הגנים השונים והעניקו מדליית השתתפות לכל ילד.

   

  תודות:

   

  • לסנאית - מנהלת האשכול, אשר מזמינה אותי לקיים את הפעילות מידי שנה.
  • לקרולה - סגנית המנהלת, שעשתה את כל התיאומים מולי ודאגה כדי שהפעילות תצא לפועל.
  • למתנדבים מחב' אלקטרה - אשר הגיעו מרחבי הארץ, ובמיוחד אלו שהגיעו מוקדם בבוקר מירושלים ועזרו לי להקים את כל התחנות עוד לפני ששאר המתנדבים הגיעו (וזאת למרות צום הרמדאן). כל המתנדבים עשו את עבודתם ברגישות רבה וניכר היה שהם נהנים מהפעילות ההתנדבותית.
  • לצוות הסייעות והגננות של האשכול: אין עליכן ! למרות החום וההתלהבות של הילדים שלעיתים קרובות גרמה לכן לרוץ אחריהם ברחבי החצר- הכול עבר בשלום ובהנאה.

   

  תודה לכולם.

   

  ג'ודי זיו,

  רכזת תכנית "ספורטאי צעיר"

   

   

   

  לצפייה בתמונות מהפעילות יש להיכנס כאן בעמוד למעלה - גלריה - ספורטאי צעיר.