א | א | א
 • 7 פברואר
  פעילות קהילתית בביה"ס "גבע" בגבעת עדה, בתאריך 7.2.18

  פעילות קהילתית בביה"ס "גבע" בגבעת עדה, בתאריך 7.2.18

  בתאריך 7.2.18 הוזמנתי כמידי שנה לביה"ס היסודי "גבע" בגבעת עדה במטרה לקיים פעילות הסברתית על העמותה וספורטאיה.

   

  תלמידי ביה"ס מגיעים מהמושבים בחבל אלונה.

  בית התרבות במושבה גבעת עדה קרוב מאד לביה"ס ועומד לרשותו בכל עת.  נפגשתי עם תלמידי שכבה ד' בבית התרבות בו קיימת במה וכסאות נוחים אשר מדורגים כתיאטרון.  אב הבית של ביה"ס התקין את כל הציוד האור קולי כך שהסרטונים אשר הוקרנו לתלמידים נראו ונשמעו מצוין.

   

  תחילת היום בהרצאה / שיחה בנושא ספורט תחרותי לאוכלוסיות עם צרכים מיוחדים. לאחר שהתלמידים קיבלו הסבר מה המשמעות של "אדם נכה",  "אדם עם לקות שכלית", "תסמונת דאון", "המטריה האוטיסטית" יכלו התלמידים להבין את הרעיון אשר עומד מאחורי הספורט התחרותי-הישגי של הספורטאים הנכים וספורטאי ארגון INAS  אשר העמותה למשחקים מיוחדים חברה בארגון זה.

  ההסברים לוו בסרטונים קצרים להמחשה. התלמידים שיתפו אותי בחוויות והכרויות אישיות שיש להם עם אנשים אשר נכללים בקטגוריות עליהם שוחחנו.

   

  חלקו השני של היום התקיים באולם הספורט של ביה"ס. בעזרת תלמידי כתה ה'- אשר עברו את הסדנא בשנה שעברה, הוקמו שמונה תחנות הפעלה דרכן עוברים תלמידי כתות ד' תוך התנסות בפעילות עם מגבלות שונות, כמו: מעבר מכשולים בכיסוי עיניים, קריאת הוראות למשחק אשר כתובות בשגיאות כתיב קשות, ריצה עם מגבלת תנועה ברגליים ופעילויות נספות ומאתגרות.

   

  הפעילות עברה ללא שום הפרעה מצד התלמידים. נהפוך הוא: תלמידי כתה ה' הכניסו שמחת חיים לפעילות וניהלו  את התחנות בצורה מעולה. תלמידי שכבה ד' נהנו מאד ואמרו שהם כבר מחכים לשנה הבאה על מנת להיות מפעילי התחנות.

   

  תודות:

  • לקלודט - המורה לחנ''ג אשר מקפידה להזמין אותי מדי שנה ודואגת לכל הציוד.
  • למחנכות ולאב הבית אשר פרגנו על הפעילות החשובה.
  • לתלמידי כתה ה' הנהדרים.
  • לתלמידי שלוש כתות ד' אשר פעלו בתחנות בצורה רצינית והתייחסו בכבוד לחבריהם.

   

  להתראות בשנה הבאה.

   

  ג'ודי זיו,

  רכזת תכנית פעילות קהילתית